...... Tam kawałek podłogi i tu kawałek podłogi, podłogi tylko mojej, podłogi ze zdjęciami tego co wokół nas, tego co na spacerach czy wypadach za miasto spotykamy, ze zdjęciami naszych latających, biegających, pełzających, ze zdjęciami świata braci naszych mniejszych ale nie tylko samych żyjątek ... martwa natura, zdjęcia ciekawych obiektów czy miejsc też są warte uwagi.
Mam nadzieję, że nie będzie nudno ... może zdjęcia nie są ,,górnych lotów,, ale ....... fotoamatorka tylko jestem, pstrykam dla przyjemności, pstrykam bo lubię ......

BĄDŹ TYM, KTÓRY OŚMIELA I DODAJE ODWAGI.

NA ŚWIECIE JEST JUŻ WYSTARCZAJĄCO DUŻO KRYTYKÓW

sobota, 22 sierpnia 2009

Mały przerywnik kwiatowy .....

Żeby ta piękna gąsieniczka z poprzedniego postu nie odstraszała od mojego bloga swoim wyglądem dzisiaj będzie parę zdjęć kwiatków, owocu pigwy i ślimaka.
Po prostu taki mały misz-masz zdjęciowy.

Może następny post ślimakom poświęcę ......... zobaczymy.

7 komentarzy:

 1. Jejjjjj jakie piękne zdjęcia - aż trudno uwierzyć, że to z naszej planety!!! Jak czasem zwykły kwiatuszek potrafi być wcieleniem esencji piękna!

  OdpowiedzUsuń
 2. Magalita dziękuję, jeszcze niedawno marudziłam, że robię nijakie zdjęcia ... teraz z przyjemnością robię i wklejam takie jakie wyjdą ... mam dość dobry aparat ale ... nie dośc dobry żeby przyrody cuda ,,łapać,, ... .
  A zwykłe kwiatuszki często są wdzięcznym tematem ... są piękne.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Potrafisz ze "zwykłej rzeczy" zrobić dzieło sztuki.
  Piękne zdjęcia, oprawa, wszystko mi się podoba, a marudzenie , że robisz nijakie zdjęcia to schowaj głęboko do szuflady. Byłabym dumna jak paw gdyby moje choć w przybliżeniu były takie jak Twoje.
  Kiedy ty masz czas na to wszystko, jestes super zorganizowaną osóbką.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojej! Rumianku dziękuję! Ależ ja nie marudzę ... po prostu takie robię (chciałabym by były lepsze) ... zresztą ,,co by było gdyby wszyscy robili super zdjęcia,, - nudno ... każdy robi tak jak potrafi - mówię o fotoamatorach bo profesjonaliści to już inna bajka.
  Mam dobry program gdzie oprawiam zdjęcia w ramki, podpisuję ... a czasem jeszcze coś innego.
  Kiedy to robię? Przeważnie nocami (jestem sową a sowy w nocy najlepiej pracują) mam też wprawę - szybka jestem w tym wszystkim ... i wcale nie jestem zorganizowana ... tak mi po prostu się wszystko jakoś układa.

  OdpowiedzUsuń
 5. To coś żółte, co wyłazi, mi się podoba. I ślimaczek też fajny. I naparstnica - ale chyba lepiej było odgiąć tę łodyżkę z lewej.
  Czemu takie małe te fotki? :)
  Mówisz, że masz dobry aparat... W takim razie nie wydobyłaś jeszcze z niego wszystkiego. :) Masz tam manualne ustawienia? Posługujesz się nimi? W makro ważne jest, żeby liczba przysłony była jak najmniejsza, bo to daje najwieksze rozmycie tła. Dawniej, jeszcze bez konwertera, zawsze robiłam zdjęcia na priorytecie przysłony. Nigdy na auto. I zwracaj uwagę na światło, bo to światło jest kluczem do udanych zdjęć.
  Pozdrawiam serdecznie. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Radzido, dziękuję za odwiedziny i spojrzenie na moje zdjęcia fachowym okiem.
  Aparat Sony DSC-H10 dla mnie amatorki jest bardzo dobry ... masz rację - jeszcze go nie opanowałam - chodzi o manualne ustawienia (do tej pory je ,,omijałam,,, na auto robiłam) dziękuję za wskazówkę ... spróbuję ... nawet jak zdjęcia nie będą od razu dobre to nie przestanę ich robić ,,amatorsko,, bo dla mnie to tylko przyjemna zabawa.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Aha, to faktycznie dobry aparat, tej samej klasy co mój. :) Więc spróbuj robić na priorytecie przysłony, ustawiając jej wartość na minimum. Zdjęcia na pewno będą dobre, to jest półautomatyka, aparat sam dobierze właściwy czas. :)
  Jeszcze jedną użyteczną funkcją jest możliwość obniżania EV, czyli skracanie czasu naświetlania w sytuacji, kiedy istnieje możliwość przepałów albo przy foceniu jaskrawo kolorowych obiektów (np. żółtych czy czerwonych). Wypróbuj przy okazji. :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że czasami mnie odwiedzasz ...
Dziękuję :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...