...... Tam kawałek podłogi i tu kawałek podłogi, podłogi tylko mojej, podłogi ze zdjęciami tego co wokół nas, tego co na spacerach czy wypadach za miasto spotykamy, ze zdjęciami naszych latających, biegających, pełzających, ze zdjęciami świata braci naszych mniejszych ale nie tylko samych żyjątek ... martwa natura, zdjęcia ciekawych obiektów czy miejsc też są warte uwagi.
Mam nadzieję, że nie będzie nudno ... może zdjęcia nie są ,,górnych lotów,, ale ....... fotoamatorka tylko jestem, pstrykam dla przyjemności, pstrykam bo lubię ......

BĄDŹ TYM, KTÓRY OŚMIELA I DODAJE ODWAGI.

NA ŚWIECIE JEST JUŻ WYSTARCZAJĄCO DUŻO KRYTYKÓW

czwartek, 20 sierpnia 2009

Deilephila (porcellus?) .....nie - elpenor

..... motyl nocny z rodziny zawisaków ....... zmrocznik gładysz ........... z takiej paskudy będzie taki cudowny motyl nocny ..... przyroda ciągle zaskakuje.
Mam nadzieję, że nic nie pokręciłam ... i ta moja gąsieniczka będzie takim pięknym ,,Nocnym Markiem,, .... albo łudząco podobnym (szukałam, szukałam i ... po wyglądzie chyba trafiłam) jednak nie trafiłam to nie deilephila porcellus ale d. elpenor - bardzo podobne).
Przepraszam autora zdjęcia tego cudownego motyla nocnego - pożyczyłam by pokazać ,,co by wyrosło,, z tej gąsieniczki ..... gdyby była porcellus ... ale z elpenor ,,wyrośnie,, podobna piękność.


Ta ślicznotka żerowała w przeciwnej części ogrodu ..... bo chyba to nie ta z pierwszego postu? Mój pies ją wytropił ...... szczekał na nią ...... chyba mu się spodobała.


Nad gąsieniczką odpoczywała biedroneczka ..... ulubiony owad mojej wnusi Karolinki.Ta mała gąsieniczka z mojego ogrodu to nic w porównaniu z tą olbrzymką (toż to istny potwór).

9 komentarzy:

 1. piękne fotencje, będę zaglądać do Twojego równoległego świata :) a tu zobacz sama, jakie to sympatyczne potworki :) no ta po prostu mnie powaliła :)

  http://www.youtube.com/watch?v=stw4J6K_8vI&feature=fvw

  ja też ostatnio robiłam takie foty :) ale jakoś nie chce mi się nigdy nigdzie wrzucić, chyba zacznę :) miesiąc po miesiącu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ENID, dziękuję. Miło mi, że zajrzałaś.
  Wrzucaj zdjęcia ... wrzucaj częściej. Moje są takie amatorskie ... przyjemnie obejrzeć jak inni ,,patrzą,,(obiektywem) na świat.

  OdpowiedzUsuń
 3. moje też, Kochana, bo zaden ze mnie fotograf niestety, a może i stety właśnie, bo często fotograf chciałby zdjecie i"dealne", a ja się cieszę, jak coś się nie uda i mamy kupę śmiechu :)

  Twoje foty są piękne!!! :) wrzucaj ich duuużooo, ciesza oko miastowej kobiety...

  OdpowiedzUsuń
 4. ENID mnie się moje fotki osobiście podobają ... wybieram z masy zdjęć te najbardziej dla mnie ciekawe. Jeżeli komuś się też podobają to się ogromnie cieszę ... to znaczy, że są ,,łatwo strawne,, i ,,do przełknięcia,, ... zmotywowana mogę pstrykać dalej.
  Będę wrzucać ... mniej i częściej.
  Też jestem miastowa ale ... grzebiąca w ziemi posiadaczka ogródka przydomowego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jednak się pomyliłaś. Twoje zdjęcia przedstawiają gąsienice Zmrocznika gładysza (Deilephila elpenor).

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję, czułam, że coś mi nie pasuje ... ale gąsieniczki bardzo podobne ... ale jednak zmrocznik - dużo ich u mnie w ogrodzie wieczorami, na wiesiołku dwuletnim przeważnie.
  Pozdrawiam ... i już poprawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. A gąsieniczki żerują na jakimś chwaście (nie znam nazwy) - w tym roku ogródek jest trochę zaniedbany więc raj dla wszelkiego stworzenia - dość dużo tych gąsieniczek wieczorem na żer wychodziło.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję za namiary na motyla ☺

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że czasami mnie odwiedzasz ...
Dziękuję :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...