...... Tam kawałek podłogi i tu kawałek podłogi, podłogi tylko mojej, podłogi ze zdjęciami tego co wokół nas, tego co na spacerach czy wypadach za miasto spotykamy, ze zdjęciami naszych latających, biegających, pełzających, ze zdjęciami świata braci naszych mniejszych ale nie tylko samych żyjątek ... martwa natura, zdjęcia ciekawych obiektów czy miejsc też są warte uwagi.
Mam nadzieję, że nie będzie nudno ... może zdjęcia nie są ,,górnych lotów,, ale ....... fotoamatorka tylko jestem, pstrykam dla przyjemności, pstrykam bo lubię ......

BĄDŹ TYM, KTÓRY OŚMIELA I DODAJE ODWAGI.

NA ŚWIECIE JEST JUŻ WYSTARCZAJĄCO DUŻO KRYTYKÓW

piątek, 6 czerwca 2014

Hałda Skalny ... pierwsze podejście

Przedsmak zaliczenia tej hałdy był niecałe 3 lata wstecz (TUTAJ fotorelacja).
Wtedy na rowerze pokonywałam trasę, wczoraj pieszo (i do tego wcześnie rano).

Skalny i Waleska to nasze góry przez człowieka latami usypywane.
Waleska zaliczona w 2009 (przez pomyłkę) Skalny wciąż czeka ...

Widok z Oś. Centrum (taka namiastka gór)A to fragment familoków (do dziś używana nazwa Hundekolonie) przy ulicy Świerczewskiego wybudowanych przez księcia pszczyńskiego (właściciela łaziskich kopalń) dla górników i ich rodzin (ludność napływowa z Dolnego Śląska)A tak wyglądały na początki XX wieku (zdjęcie STĄD)W dali ,,Elektrownia Łaziska,, (dawniej ,,Elektro,,) - widok z ul. ŚwierczewskiegoTa droga prowadzi przez las bukowy do Łazisk Średnich ... my idziemy w prawo (i to był błąd)Wejście do lasu pełnego ogromnych, wiekowych drzew dla osoby z lękiem wysokości ,,i w górę i w dół,, to nie lada wyzwanie :)
Zdjęcia nie oddają tej baśniowej atmosfery (można też powiedzieć atmosfera jak z horroru)Nareszcie wolna przestrzeń (oczywiście widok na elektrownię :) )A po naszej lewej cel - Hałda ,,Skalny,,Jest dróżka ...Jest bardzo stromo a do tego mokro ...W górę chyba łatwiej iść, ciekawe jak będzie w dół :)Ja już wyżej z moim lękiem wysokości nie idę ...Rozsądek zwyciężył, musimy poszukać innej drogi ... wracamy (no nie! znowu przez ten straszny las :) )Nie ma to jak wolna przestrzeń :) 
W oddali wieża kościoła w Łaziskach GórnychIdziemy dalej szukać łagodnego wejścia na Hałdę 
Cd. w następnym poście .......

.................................................................................................................


Bądź tym, który ośmiela i dodaje odwagi.
Na świecie jest już wystarczająco dużo krytyków.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszę się, że czasami mnie odwiedzasz ...
Dziękuję :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...